Barum Rallye 2019: Nejnovější zprávy a výsledky z rallye závodu!

Barum Rallye 2019

Barum Rallye 2019, jedna z nejvýznamnějších událostí českého rallye sportu, se blíží s rychlostí závodních speciálů. Tento prestižní automobilový závod, který je součástí Mistrovství Evropy v rallye, každoročně přitahuje tisíce diváků i nadšených fanoušků motoristického sportu. Letošní ročník slibuje napínavé souboje na tratích kolem Zlína a okolních obcí, kde se opět setkají špičkoví jezdci ze celého světa. Připravte se na adrenalinovou jízdu plnou vzrušení a nezapomenutelných okamžiků!

Historie Barum Rallye a její význam v českém rallye sportu

Barum Rallye je jedním z nejstarších a nejprestižnějších rallye závodů v České republice. Poprvé se konal v roce 1971 a od té doby se stal tradiční událostí českého rallye sportu. Závod je součástí Mistrovství České republiky v rallye a také Evropského poháru v rallye. Barum Rallye je známý svou náročnou trasou, rychlými úseky a atraktivními specifiky, které lákají jak zkušené piloty, tak i diváky z celého světa. Tento závod má dlouhou historii plnou vzrušujících momentů a emocí, které ho činí nezapomenutelným pro fanoušky rallye sportu.

Trasa a specifika Barum Rallye 2019

Trasa Barum Rallye 2019 povede po několika náročných úsecích v okolí Zlína a Kroměříže. Celková délka speciálních zkoušek činí přibližně 200 km. Jedním z nejnáročnějších úseků bude RZ Troják, který je známý svými rychlými pasážemi a technickými zatáčkami. Další zajímavou částí trasy bude RZ Semetín, kde se jezdci budou muset vypořádat s mnoha změnami povrchu a skokany. Barum Rallye je také specifická tím, že se jedná o jedinou soutěž na Mistrovství Evropy v rallye, která se jede na asfaltovém povrchu.

Účastníci a favorité letošního ročníku

Účastníci letošního ročníku Barum Rallye 2019 představují špičku českého i evropského rallye sportu. Mezi favority patří loňský vítěz Jan Kopecký s vozem Škoda Fabia R5, dvojnásobný mistr Evropy Alexey Lukyanuk nebo domácí talent Filip Mareš. V silné konkurenci nechybí ani další zkušení jezdci jako Václav Pech mladší, Tomáš Kostka či Chris Ingram. Těžko odhadovat, kdo si nakonec odveze vítězný pohár z tohoto prestižního závodu.

Očekávané zajímavé momenty a souboje

Očekávané zajímavé momenty a souboje na letošním ročníku Barum Rallye 2019 budou určitě spojeny s bojem o vítězství mezi zkušenými jezdci jako je Jan Kopecký, Filip Mareš nebo Václav Pech. Oči fanoušků budou také upřeny na mladé talenty, jako je Martin Koči nebo Erik Cais, kteří se pokusí překvapit svými výkony. Velkou pozornost si zaslouží i souboj o titul v rámci Mistrovství České republiky v rallye. Díky různorodosti trasy můžeme očekávat dramatické momenty a napínavé souboje až do cíle.

Bezpečnostní opatření a doporučení pro diváky

Bezpečnost je na Barum Rallye 2019 prioritou. Diváci by měli dodržovat pokyny pořadatelů a umístění bezpečnostních zón. Nedoporučuje se stát v neoznačených oblastech nebo blízko tratě. Důležité je dodržovat bezpečnou vzdálenost od vozidel a nepřekračovat trať během průjezdu soutěžních vozidel. Doporučuje se také chránit sluch pomocí ochranných pomůcek kvůli hluku motorů. Buďme ohleduplní k sobě navzájem a užijme si rallye závod bezpečně!

Závěrem Barum Rallye 2019 můžeme konstatovat, že letošní ročník nabídl napínavé souboje a skvělou zábavu pro fanoušky rallye. Vítězem se stal Jan Kopecký s navigátorem Pavlem Dreslerem za volantem vozu Škoda Fabia R5 Evo. Na druhém místě skončil Filip Mareš s Janem Hlouškem a třetí příčku obsadil Chris Ingram s Rossem Whittockem. Celkově se jednalo o velmi úspěšnou a bezpečnou akci, která potvrdila svou prestiž mezi evropskými rallye soutěžemi.

Publikováno: 23. 02. 2024

Kategorie: sport

Autor: Vítězslav Novák

Tagy: barum rallye 2019 | rallye závod