Bazén v Praze-Podolí: Ideální sportovní destinace pro plavce a vodní nadšence

Podoli Bazen

Bazén v Praze-Podolí je moderní sportovní zařízení, které nabízí ideální prostředí pro plavce a vodní nadšence. Je oblíbeným místem pro trénink i relaxaci. Své návštěvníky láká kvalitou vybavení, profesionálním přístupem a širokou nabídkou aktivit. Bazén se nachází v klidné části Prahy, což zajišťuje klidnou atmosféru a pohodlný přístup. Pro milovníky vody je bazén v Praze-Podolí skutečně neodolatelnou destinací.

Poloha a přístupnost bazénu

Bazén v Praze-Podolí se nachází v centru města, což zajišťuje jeho snadnou dostupnost pro návštěvníky. Přesná adresa je Podolská 74, Praha 4. Bazén je umístěn v blízkosti veřejné dopravy, a to především tramvajové zastávky Kublov a autobusové zastávky Na Knížecí. Pro ty, kteří preferují cestu autem, je k dispozici parkoviště před bazénem. Díky své centrální poloze je bazén snadno dostupný pro všechny obyvatele i návštěvníky Prahy.

Rozměry a vybavení bazénu

Bazén v Praze-Podolí je vybaven moderním a prostorným bazénem, který nabízí skvělé podmínky pro plavání a vodní aktivity. Rozměry bazénu jsou 25 metrů na délku a 12,5 metrů na šířku. Dno bazénu je plynule sestupující, což umožňuje pohodlné plavání jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé plavce. Bazén je vybaven kvalitními filtracemi a čistícím systémem, který zajišťuje čistotu vody. K dispozici jsou také oddělené dráhy pro rychlostní plavání a relaxační část s masážními tryskami. Pro děti je připraven speciální menší bazén s atrakcemi jako tobogán a vodní houpačka. Celkově je vybavení bazénu moderní a odpovídá nejvyšším standardům, což z něj dělá ideální místo pro sportování i relaxaci.

Nabídka sportovních aktivit

Bazén v Praze-Podolí nabízí širokou škálu sportovních aktivit pro všechny návštěvníky. Plavci zde mají možnost trénovat a zdokonalovat své plavecké dovednosti na profesionálním 50m bazénu s osmi drahami. Pro ty, kteří preferují vodní aerobik, jsou k dispozici speciální lekce, které posilují svaly a zlepšují kondici. Pro milovníky vodního póla je připravena vybavená herna, ve které si mohou zahrát s přáteli. Pro děti je pak určen malý bazén s atrakcemi jako skluzavka a vodní hřiby. Celkově je nabídka sportovních aktivit v bazénu v Praze-Podolí velmi bohatá a uspokojí potřeby jak začátečníků, tak pokročilých plavců.

Tréninkové možnosti a lekce plavání

Pro plavce a vodní nadšence je bazén v Praze-Podolí ideálním místem pro trénink a zdokonalování svých plaveckých dovedností. Bazén nabízí širokou škálu tréninkových možností a lekcí plavání pro různé věkové skupiny a úrovně dovedností.

Pro začátečníky jsou k dispozici zkušení instruktoři, kteří pomohou naučit se základním plaveckým technikám a správnému dýchání ve vodě. Pro pokročilé plavce jsou pak připraveny speciální tréninkové programy, které pomáhají zlepšit kondici, sílu a techniku.

Lekce plavání jsou rozděleny do skupin podle věku a úrovně dovedností, což umožňuje individuální přístup ke každému účastníkovi. Instruktory jsou certifikovaní odborníci s bohatými zkušenostmi v oblasti plavání.

Bazén také nabízí možnost soukromých lekcí pro ty, kteří preferují individuálnější přístup nebo mají specifické cíle, kterých chtějí dosáhnout. Tyto lekce jsou naplánovány podle potřeb a časových možností klienta.

Pro ty, kteří se chtějí připravit na plavecké závody nebo soutěže, je k dispozici také profesionální tréninkový program. Tento program je zaměřen na zlepšení výkonnosti a techniky plavců a je veden kvalifikovanými trenéry.

Díky široké nabídce tréninkových možností a lekcí plavání si každý návštěvník bazénu v Praze-Podolí může najít tu správnou formu tréninku, která mu nejlépe vyhovuje. Bez ohledu na úroveň dovedností a cíle, bazén v Praze-Podolí poskytuje ideální prostředí pro rozvoj plaveckých schopností a dosažení osobních cílů.

Wellness a relaxační služby

Bazén v Praze-Podolí je nejen ideálním místem pro sportování, ale také nabízí širokou škálu wellness a relaxačních služeb. Po namáhavém tréninku si zde můžete dopřát zasloužený odpočinek a regeneraci.

V rámci wellness centra bazénu najdete sauny, které jsou ideální pro uvolnění svalů a detoxikaci těla. K dispozici je finská sauna, parní sauna a infračervená sauna. Tyto sauny mají pozitivní vliv na krevní oběh, podporují imunitu a přispívají k celkovému zlepšení fyzického i duševního stavu.

Pro ty, kteří preferují více relaxační prostředí, je k dispozici také relaxační bazén s masážními tryskami. Tento bazén poskytuje dokonalý relax a úlevu od stresu. Masážní trysky působí na svaly a pomáhají odstranit napětí po náročném tréninku.

Wellness centrum bazénu nabízí také možnost masáží. Profesionálně vyškolený personál se postará o vaše pohodlí a uvolnění. Masáže pomáhají zmírnit bolesti svalů, zlepšit pružnost a prokrvení tkání.

Pro ty, kteří se chtějí zrelaxovat ještě více, je tu možnost využít solnou jeskyni. Solná jeskyně má blahodárné účinky na dýchací cesty, pokožku a celkovou imunitu. Je to ideální prostředek pro regeneraci po náročném tréninku.

Všechny tyto wellness a relaxační služby jsou dostupné za přijatelné ceny a jsou poskytovány kvalifikovaným personálem. Po návštěvě bazénu v Praze-Podolí budete mít pocit uvolnění a obnovy energie. Dopřejte si tento luxus a zkuste jedinečné wellness služby, které vám tento bazén nabízí.

Ceník a otevírací doba

Ceník a otevírací doba bazénu v Praze-Podolí jsou přizpůsobeny potřebám návštěvníků. Vstupné je rozděleno podle věku a délky pobytu. Dospělí platí 150 Kč za jednu hodinu plavání, zatímco děti do 15 let mají snížené vstupné ve výši 100 Kč. Prodloužený pobyt je možný za příplatek.

Bazén je otevřen celoročně s pravidelnými provozními hodinami od pondělí do pátku od 6:00 do 22:00 hodin. O víkendech a svátcích je otevřeno od 8:00 do 20:00 hodin. Rezervace času na plavání není nutná, ale doporučuje se zejména ve večerních hodinách a o víkendech, kdy je bazén často vyhledávaný.

Vzhledem k aktuálním opatřením ohledně pandemie COVID-19 jsou v bazénu dodržována specifická hygienická pravidla a kapacita návštěvnosti je omezena. Je tedy vhodné si předem ověřit aktuální informace na webových stránkách bazénu nebo telefonicky.

Celkový cenový rámec bazénu je přijatelný a odpovídá kvalitě poskytovaných služeb. Za vstupné dostanete nejen možnost plavání, ale i další sportovní aktivity a relaxaci ve wellness centru. Doporučujeme si předem ověřit platné ceny a otevírací dobu, abyste mohli naplánovat svou návštěvu bazénu v Praze-Podolí bez problémů.

Bezpečnostní opatření a pravidla bazénu

Bezpečnost a dodržování pravidel jsou v bazénu v Praze-Podolí velmi důležité. Pro zajištění bezpečnosti návštěvníků jsou k dispozici kvalifikovaní plavčíci, kteří pečlivě sledují dění na bazénu. Je také povinností každého návštěvníka dodržovat stanovená pravidla. Mezi základní pravidla patří povinnost používání sprch před vstupem do bazénu, respektování hygienických opatření a dodržování pokynů plavčíků. Dále je zakázáno skákání do bazénu mimo vyhrazené místa, běhání po okraji bazénu a používání nebezpečných plaveckých pomůcek. Každý návštěvník by měl také dbát na svou osobní bezpečnost a přizpůsobit svou rychlost ostatním plavcům. Bazén v Praze-Podolí se tak snaží zajistit bezpečné prostředí pro všechny návštěvníky a podporuje zodpovědný přístup ke sportu a rekreaci ve vodě.

Závěrem lze konstatovat, že bazén v Praze-Podolí je skutečně ideální sportovní destinací pro plavce a vodní nadšence. Díky své poloze a přístupnosti je snadno dostupný pro všechny obyvatele i návštěvníky Prahy. Rozměry a vybavení bazénu splňují veškeré požadavky pro profesionální trénink i rekreační plavání. Nabídka sportovních aktivit je široká a zahrnuje například aqua fitness, aqua aerobik nebo vodní pólo. Pro ty, kteří se chtějí zdokonalit ve svém plaveckém umění, jsou k dispozici tréninkové možnosti a lekce plavání s instruktory. Po náročném tréninku si mohou návštěvníci užít wellness a relaxační služby, jako jsou sauny nebo masáže. Ceník bazénu je přiměřený a otevírací doba je rozšířená, aby vyhovovala potřebám různých skupin lidí. Bezpečnostní opatření jsou pečlivě dodržována a platná pravidla bazénu zajišťují bezpečné prostředí pro všechny návštěvníky. Doporučujeme tedy všem, kteří mají rádi plavání a vodní aktivity, navštívit bazén v Praze-Podolí a využít jeho skvělého vybavení a služeb.

Publikováno: 21. 02. 2024

Kategorie: sport

Autor: Jan Bureš

Tagy: podoli bazen | bazén v praze-podolí