Plešivec láká na sníh!

Skiareál Plešivec

Plešivec: Lyžování v Krušných horách

Plešivec je skvělým místem pro všechny milovníky zimních sportů. Nachází se v Krušných horách, které jsou proslulé svými ideálními podmínkami pro lyžování a snowboarding. Ať už jste začátečník, nebo zkušený lyžař, Plešivec vám nabídne sjezdovky všech obtížností.

Na své si zde přijdou i rodiny s dětmi. Pro ty nejmenší je připraven dětský park s vlekem a spoustou zábavy. Děti se tu naučí lyžovat hravou formou pod dohledem zkušených instruktorů.

Plešivec se může pochlubit moderním zázemím. K dispozici je vám několik vleků a lanová dráha, takže se vyhnete dlouhému čekání ve frontách. Po lyžování si můžete odpočinout v příjemné restauraci s krásným výhledem na okolní hory.

Lyžařský areál Plešivec je snadno dostupný autem i autobusem. V blízkosti se nachází dostatek parkovacích míst. Pokud hledáte cenově dostupné lyžování v Krušných horách, Plešivec je skvělou volbou.

Sjezdovky pro začátečníky i pokročilé

Lyžařský areál Plešivec v Krušných horách je skvělou volbou pro všechny úrovně lyžařů, od úplných začátečníků až po zkušené sjezdaře. Pro ty, co se s lyžováním teprve seznamují, nebo si chtějí zdokonalit své dovednosti, je tu k dispozici cvičný svah s mírným sklonem a délkou cca 150 metrů. Ten je obsluhován vlastním vlekem, takže se tu vyhnete tlačenicím a frontám a můžete se v klidu učit.

Pokročilejší lyžaři a milovníci delších sjezdů si na Plešivci také přijdou na své. Hlavní sjezdovka, dlouhá přibližně 1 km, nabízí červenou obtížnost a je tak výzvou i pro zkušenější lyžaře. Z vrcholu Plešivce se vám naskytne nádherný výhled na okolní Krušné hory a při dobré viditelnosti dohlédnete až na vrcholky Šumavy.

Pro ty, kteří dávají přednost snowboardingu, je v areálu k dispozici i snowpark s několika překážkami. Ať už se řadíte mezi začátečníky nebo zkušené lyžaře, na Plešivci si užijete den plný zimních radovánek.

Moderní vleky a zasněžování

Lyžařský areál Plešivec v Krušných horách prošel v posledních letech výraznou modernizací, která se dotkla především vleků a zasněžování. Starší vleky byly nahrazeny moderními a rychlými lanovými drahami a vlekami s vyšší přepravní kapacitou, což zkrátilo čekací doby na minimum. Návštěvníci se tak mohou těšit na plynulou a komfortní jízdu bez zbytečného čekání. Díky investicím do zasněžovacího systému se lyžařská sezóna na Plešivci výrazně prodloužila. Systém moderních sněžných děl a tyčí pokrývá většinu sjezdových tratí, a umožňuje tak provozovatelům areálu připravit kvalitní sněhovou pokrývku i v případě nepříznivých sněhových podmínek. Lyžaři a snowboardisté si tak mohou užívat zimních radovánek od prosince do března, a to i v případě, že příroda zrovna sněhem nehýří. Modernizace vleků a zasněžování na Plešivci přispěla k celkovému zvýšení atraktivity tohoto oblíbeného lyžařského areálu v Krušných horách.

Běžecké tratě v okolí Plešivce

Lyžařský areál Plešivec v Krušných horách není jen rájem pro lyžaře, ale i běžkaře. Po sjezdu na perfektně upravených sjezdovkách se můžete vydat na běžky a prozkoumat malebné okolí. Čeká na vás síť běžeckých tratí různých obtížností, takže si přijdou na své jak začátečníci, tak zkušení běžkaři.

Pro ty, kteří se teprve rozkoukávají, je ideální nenáročná trasa vedoucí po okruhu kolem Plešivce. Nabízí krásné výhledy do krajiny a je vhodná i pro rodiny s dětmi. Zkušenější běžkaři se mohou vydat na delší trasy, které je zavedou do hlubších lesů Krušných hor. Oblíbená je například trasa na rozhlednu Plešivec, odkud se otevírá úchvatný panoramatický výhled na České středohoří a Krušné hory.

Běžecké tratě v okolí Plešivce jsou pravidelně upravovány a udržovány. Na své si tu přijdou milovníci klasického běžkování i bruslení. Ať už se rozhodnete pro krátkou procházku zasněženou krajinou nebo náročnější sportovní výkon, běžky na Plešivci si užijete.

Občerstvení a ubytování u sjezdovek

Ski areál Plešivec nabízí širokou škálu možností občerstvení přímo na svahu. Po náročném dni na lyžích si můžete odpočinout v příjemné restauraci s terasou a výhledem na sjezdovky. V nabídce najdete tradiční česká jídla, speciality horské kuchyně i rychlé občerstvení. Pro milovníky sladkého jsou připraveny domácí dezerty a teplé nápoje. V areálu se nachází také několik bufetů s rychlým občerstvením, kde si můžete dát něco malého k snědku nebo teplý nápoj.

Ubytování v blízkosti sjezdovek Plešivce je možné v horských chatách, penzionech a apartmánech. Většina ubytovacích zařízení se nachází v docházkové vzdálenosti od sjezdovek. Lyžařský areál v Krušných horách nabízí také široké možnosti ubytování. Vybírat můžete z hotelů, penzionů, apartmánů a horských chat. Většina ubytovacích zařízení se nachází v blízkosti sjezdovek a nabízí krásné výhledy na okolní hory. Po dni stráveném na lyžích si můžete odpočinout v hotelovém wellness centru, zaplavat si v bazénu nebo si dopřát masáž.

Publikováno: 01. 07. 2024

Kategorie: sport

Autor: Vítězslav Novák

Tagy: skiareál plešivec | lyžařský areál v krušných horách